Hasta Kayıt Kabul Sertifikası Öğrenci Girişi
  • Eğitim Adı Hasta Kayıt Kabul Sertifikası
  • Eğitim Zamanı Ekim 1, 2017 - 15:00
  • Yaş Grubları Lise Mezunu Herkes
  • Eğitim Ücreti 599 TL
Hemen Kayıt Ol

Hasta Kayıt Kabul Sertifikası

Hasta Kabul Sekreterliği ve Danışmanlığı sertifikasını alıp sağlık
kurumlarında çalışabilirsiniz.
 
Şimdi Sırasıyla Sizlere Aktaracağız.
 
1- ) Hasta Kabul Sekreterliği ve Danışmanlığı Sertifikası Nedir ?
 
Sağlık Bakanlığının Yayınlamış olduğu genelge ile  tüm kamu ve özel sağlık kuruluşlarında görev yapan hasta kabul personellerinden mesleğin görev ve yeterliliklerine sahip olduğunu belgeleyen  Hasta kabul sekreterliği ve danışmanlığı sertifikası alma zorunluluğu getirilmiştir.
 
2- ) Hasta Kabul Sekreterliği Sertifikasını ile Nerelerde Çalışabilirsiniz.
 
Hasta Kabul Sekreterliği Sertifikası ile Tüm Kamu ve özel hastanelerde sağlık ocağı, poliklinikler, tıbbi laboratuvarlar, aile hekimleri, tıp merkezleri v.b. sağlık kuruluşlarında rahatlıkla iş bulabilirsiniz.
 
ULUSEM’in  Sertifikası Sağlık Bakanlığı tarafından geçerli midir. ?
 
Ders içeriği ve saatlerimiz  talim terbiye kurulı  tarafından  02.02.2010 Tarihinde kabul edilen hasta kabul sekreterliği programına uygun olarak hazırlanmış ve onaylanmıştır. Sağlık Bakanlığı Tarafından Onaylanan müfredat ile eğitim verilmektedir.
 
Halk Eğitim Merkezlerinde verilen  sertifika ile ULUSEM’in sertifikası arasındaki fark nedir.?
 
Halk Eğitim Merkezlerinde verilen ders  modülleri, ve saatleri aynı olup sadece eğitim şekli farklıdır. Halk Eğitim merkezlerinde yüz yüze eğitim verilirken ULUSEM’de eğitim uzaktan eğitim ile gerçekleşmekte olup Türkiyenin her yerinden başvurabilirsiniz.
 
Diğer Kurs ve Eğitim Programlarından Farkınız nedir ?
 
Kursumuza Kayıt Yaptıran Öğrencilerimize  İş Arama Süreçlerinde Çok daha Başarılı Olmaları için HBYS Hastane Bilgi Yönetim Sistemi  Otomasyon eğitimini ücretsiz olarak vermekteyiz.Bu Eğitim Sayesinde öğrencilerimiz Gerçek örnekler üzerinden Hasta Kayıt Kabul Platformunu öğrenip çalışmaya başladıklarında karşılarına çıkacak olan Hastane Otomasyon Programlarına  çok hızlı bir şekilde adapte olacaklar.  Aynı Zamanda Cv’lerinde HBYS Eğitimini Aldıklarını göstererek başvuru sürecinde diğer adaylara göre daha başarılı olup tercih edilmelerinde çok önemli rol oynayarak cvleri ile fark yaratacaklardır.
 
Hasta Kabul Sekreterliği Sertifikası Programına Nasıl Başvuru Yapabilirim. (diğer örnek videodaki gibi)
 
Hasta Kabul Sekreterliği  danışmalığı programın detaylı bilgiye tıkladıktan sonra Sağ üst köşedeki Başvuru yapa tıklıyoruz. Karşımızı Açılan ekranda yer alan başvuru formunda  tüm  Bilgileri Eksiksiz ve doğru şekilde  dolduruluyoruz  ödeme yöntemi olarak aşağıda yer alan banka bilgilerine EFT. Havale Yapılabilir. Yada Diğer Bir ödeme seçeneğimiz olan kredi kartı ile  ödemenizi tamamlayabilirsiniz.
Hasta Kabul Sekreterliği ve danışmalığı Sertifika Programı ne kadar sürer ve sertifikam ne Zaman Elime Ulaşır.
 
Sertifika Programımız Yaklaşık 1 Ay sürmektedir. Eğitimleriniz Kursumuza Kayıt Yaptırdığınız gün adresinize gönderilecek eğitim dökümanları ve uzaktan eğitim giriş bilgileri  ile başlar  Her Ayın 2. Haftası Sistemde Belirtilen ve size bildirelen tarihlerde sınav yapılır. Sertifikanız  Sınav Sonuçları Açıkladıktan sonra devam eden10 iş günü içerisinde adresinize gönderilir.
 
Eğitimin Tanıtımı
 
Eğitim, İnternet ortamında uzaktan eğitim (asenkron) yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 1 aydır. Eğitim videoları ve sunumları önceden uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlar.
 
Hasta Kabul Sekreterliği ve Danışmanlığı EğitimProgramı, hastanelerde, muayenehanelerde, sağlık ocaklarında, aile sağlığı merkezlerinde çalışmakta bulunan hasta kabul işlemleri görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için veya bu iş yerlerinde işe başlayacak olan görevlilerin çalışabilmeleri için zorunlu tutulan bir eğitim programıdır. Kurs sonunda kursiyerlere üniversite sertifikası verilir. Hasta kabul görevlileri, hasta karşılama, hasta yönlendirme, danışma hizmetleri vb hizmetlerin yürütülmesini sağlamaktadırlar.
 
Başvuru Şartı?
 
Herhangi bir mezuniyet şartı aranmayıp, bu sertifika eğitimine herkes başvurabilir.
 
Neler Öğreneceksiniz?
 
▒▒ Bölüm 1: İnsan İlişkilerini Düzenleyen Kurallar
 
▒▒ Bölüm 2: İş Hayatında İletişim Ders Modülü
 
▒▒ Bölüm 3: Kişisel İlişkiler
 
▒▒ Bölüm 4: Sosyal Hayatta İlişkiler
 
▒▒ Bölüm 5: Birey ve Toplum İlişkileri
 
▒▒ Bölüm 6: Ağırlama Teknikleri
 
▒▒ Bölüm 7: Hasta Hizmetleri
 
▒▒ Bölüm 8: Randevu ve Konuk Kabulü
 
▒▒ Bölüm 9: Protokol Kuralları
 
▒▒ Bölüm 10: Tedavi Hizmetleri ve Terimler
 
▒▒ Bölüm 11: Problem Çözme Teknikleri
 
▒▒ Bölüm 12: Tıpta Dosyalama Modülü
 
▒▒ Bölüm 13: Tıbbı Terminoloji
 
Başvuru Hakkında
 
Eğitimlerimize Katılmak İçin İlk Okul Mezunu Olmak Yeterlidir.
Sınav İnternet üzerinden yapılacaktır.
Adaylarımız Türkiye'nin her yerinden katılabilir.
Sınavdan geçer puan alan her adayımız belge almaya hak kazanır.
 
Belge
 
Kursiyerlere; sertifika, içerik belgesi ve not döküm belgesi olmak üzere üç belge gönderilir. Sertifika Türkçe dilinde hazırlanmaktadır ve eğitim ücretine dahildir.
 

Kayıt Formu

Hesap Bilgilerimiz
ZİRAAT BANKASI
Ahmet Kayaalp
TR20 0001 0024 6007 4694 9050 04