LGS Hazırlık Kursu Nedir?
 • Eğitim Adı LGS Hazırlık Kursu Nedir?
 • Eğitim Zamanı Eylül 1, 2017 - 15:00
 • Yaş Grubları 5-7 & 7-11
 • Eğitim Ücreti
Hemen Kayıt Ol

LGS Hazırlık Kursu Nedir?

LGS HAZIRLIK
25 yıllık dershanecilik birikimi ile LGS’ye hazırlığın tartışılmaz markası Çözüm bu tecrübelerini Çözüm Koleji’ne aktarıyor. Çözüm’de 8. sınıf öğrencilerinin eğitimi LGS sistemine göre düzenlenmiştir. Hafta içi ve cumartesi normal dersleriyle beraber 40 saatlik LGS hazırlık kursları uygulanmaktadır.

Dershane Deneyimli Öğretmenlerle Etkin LGS Kursları
Çözüm Koleji’nde; tamamı dershane tecrübesine sahip profesyonellerden oluşan öğretmenlerimizle eksiksiz bir LGS hazırlık programı uygulanmaktadır. LGS sistemini iyi analiz etmiş aynı zamanda branşında kitaplar yazmış öğretmenlerimiz öğrencilerimiz için benzersiz bir avantaj oluşturacaktır.

LGS'YE TAM HAZIRLIK
8. sınıflara özel hafta içi ve hafta sonu LGS kurs programı hazırlanmaktadır. Bu program sayesinde hiçbir öğrencimiz okul dışında ekstra bir takviyeye ihtiyaç hissetmeyecektir. Hafta içi 12 hafta sonu 6 saat olmak üzere toplam 18 saat LGS TAKVİYE KURSU verilecektir.

LGS DERS VE TAKVİYE SAATLERİ TABLOSU


8. sınıflarımız için eğitim, okullar açılmadan önce 21 Ağustos tarihinde yaz kampı ile başlar. Bu programda LGS konuları anlatılır ve tekrar edilir. Okullar açıldıktan sonra eğitim-öğretim, kamp programının bittiği yerden devam eder.

40 SAATLİK LGS KIŞ KAMPI
SÖMESTR TATİLİNİN İLK HAFTASI KAMP 
Sömestir tatilinin ilk haftasında yoğun akademik bir program olan kış kampı ile ilk dönem öğrenilen konuların, yapılan tekrarlarla pekiştirilmesi sağlanır ve LGS’ye ön hazırlık yapılır.

SINAVLAR
Çözümde uygulanan LGS Hazırlık Programı kapsamında ortalama 250 kurumun öğrencilerinin katıldığı ortak deneme sınavları uygulanır. Sınavlar ölçme-değerlendirme birimi tarafından değerlendirilerek ayrıntılı kazanım analizli karneler ve grafiksel raporlar oluşturulur. Bu raporlar ışığında öğrencilerin eksikleri tespit edilerek takviye programları planlanır.

TAMAMI TÜRKİYE GENELİ 20 LGS DENEMESİ
Eğitim yılı süresince 20 tane deneme sınavı uygulanır. Sınavlar Türkiye genelinde aynı gün ve aynı saatte on binlerce öğrencinin katılımı ile düzenlenir ve çoktan seçmeli sorulardan oluşur. LGS yaklaştıkça deneme sınavı sıklığı artar.

PRATİK OKUMALI TESTLER
Branş bazlı kazanım ölçmeye yönelik uygulanır. Her hafta her branşta uygulanan ve toplamda 196 adet olan Pratik Okumalı Testler cep telefonu ile okunabilmekte ve değerlendirilebilmektedir.

ÖZDER DENEME SINAVLARI
Sadece Çözüm’de değil, Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinde on binlerce resmî ve özel okul öğrencisinin katılım sağladığı, gerçeğini aratmayan LGS Deneme Sınavları yapılır.

ETKİN REHBERLİK
Çözüm’de her öğrenci sınıf öğretmeni ve uzman rehberlik öğretmeni tarafından dikkatle takip edilir. Böylece birebir ulaşılamayan öğrenci kalmazken öğrenci psikolojik, bilişsel ve akademik olarak özenli bir şekilde izlenir. Ayrıca rehberlik envanterleri uygulanarak kapsamlı bir rehberlik hizmeti sunulur.

TEKRAR DERSLERİ
Öğrencimiz yapılan her 3 deneme sonunda sistemden alınan verilere bağlı olarak eksik olduğu konularla ilgili tekrar dersleri alır. LGS öncesi ise genel olarak öğrencilerimizin eksik olduğu konular belirlenir. Tekrar programlarıyla bu eksiklikler giderilir.

ETÜTLER
Hafta içi ve hafta sonu ders çıkış saatlerinden sonra uygulanan etütlerle öğrenci, yapamadığı soruları sorar ve anlayamadığı konuları tekrar dinleyebilir. Etüt gün sayısı sınav yaklaştıkça kademeli olarak artar. Hangi öğrencinin hangi dersten etüte katılacağı, analiz edilen sınav sonuçlarına göre öğretmenler tarafından belirlenir.

ÖDEV VE ÖDEV KONTROLÜ
Çözüm Koleji öğretmenleri düzenli olarak ÇözümNet Sisteminden öğrencilere ödev verirler. Verilen ödevler sisteme işlenerek öğretmenlerimiz tarafından gününde kontrol edilir. Bu sistem velilerimize de açıktır.

ÇÖZÜMNET
Oluşturulan özel şifreler ile öğrenci ve velilerimiz ÇözümK12 programını kullanarak 7/24 ayrıntılı bilgilere ulaşabilmektedirler.

AYRICALIKLARI

 • Kazanım eksiğini raporlama sistemi
 • Sınavların ayrıntılı sonuç karnelerinin çıkartılması
 • Öğrenciye ve sınıfa özel ödev verilmesi
 • Rehberlik servisi ile anlık görüşme imkânı
 • Ödev olarak atanan, tamamlanan ve tamamlanmayan testlerin gösterilmesi
 • Haftalık ders programının takibi
 • Yıllık etkinlik takvimi ile planlı çalışma imkânı
 • Devamsızlık durumunun görüntülenmesi
 • Online sınavlar Online anketler
 • Öğrenci kulüplerinin görüntülenmesi
 • Etüt yönetimi

Kayıt Formu

Hesap Bilgilerimiz
ZİRAAT BANKASI
Ahmet Kayaalp
TR20 0001 0024 6007 4694 9050 04